LMU Members

Alpha Sigma Nu LMU Chapter 2015-2016

Brooke, Burcham & Younger

Student Leadership

Colin Wikholm, President

Kenrda Glenn, Vice President

Anu Varshneya, Secretary

Lauren Lo, Treasurer

 

Graduate/Undergraduate Student Membership

Bellarmine College of Liberal Arts

Victoria Elizabeth Artaza

Nicole Kathryn Muldoon

Eleonora Comaschi

Jamie Marie Nevarez

Linda Dakin-Grimm

Sabrina O'Reilly

Lauren Julia Eagan

Anna Pasano

Emma Rose Hardy

Alanna Griffin Quinn

Shannon M Hayes

Jordan Edward Rehbock

Jack Rush Hicks

Caitlyn Claire Rei

Uakea Elizabeth Jose

William P Richard

Troy T Kassien

Mariana G Ugalde

Rachel A McCormack

Leah Kathleen Willover

Carlyn AK Morones

 

College of Business Administration

 Christopher Bacchetti

Sarah Jane Moore

Christina Marie Calderon

Mia Moore

Davelyn Couch

Paige M. Peterson

Ryan DeBlaey

Golden Darby Moses Reeves

Jonathon Alan Dell*

Petar Z. Repar

Jake Tyler Fujimoto

Mollie S. Richard

Jessica Kim

Jessica Lauren Ruetz

Jean Kisaka

Cory Thompson Shumaker*

Alyson L. Lock

Randi Leigh Stecki

Sage A. Miller

Jeffrey Scott Walker

College of Communication and Fine Arts

Brigitte Leilani Axelrode

Benjamin M Katz

Nina Prout Berghausen

Liat Lieberman Tabachnik

Jade Monet Byrd

Summer Anne Myers

Hannah Calton

Eden Carmen Rousso

Emily Elise Campbell

Sarah Tellesen

Catherine Tara Bryn Edwards

Emilee Anne Theno

Jena Fakroddin

 

School of Film and Television

Antonio De Loera-Brust Jenna Leigh Park

Alexander Dulak

Amy Trinidad Rodriguez

Ailish Elzy

 Timothy Matthew Vassallo

Anna Sierra Nason

 

Seaver College of Science and Engineering

Mariana Alifa Anna McCabe Hodgson

Marisa Renee Carino

Aaishah Kelani

Emily R Carlson

Allison Gabriella Leggett

Ellen Choe

Heather C Lowell

Natalia Y Dibbern

Diana Martinez

Melissa Clare Dougherty

 Kevin Hieu Nguyen

Alicia Marie Esquivel

Larry M Palato

Caroline E Fukawa

Randy J Qafaiti

Chengyu Gao

Fiona Shorrock

Zachary T Goldstein

Nikhil Vishwanath

Alexander R Hendricks Madeline Beth Wiegel
Brian Hizon Matalie Wren Wilkie

School of Education 

Manuel L Albert III Rebecca Lynn Kollatz

Marian Rose Sambayan

Bagamaspad

Aracely Lopez
Molly Joanna Baril Katherine Anne Meisel
Yun Jee Cho Uche Peter Onyekwelu

Mary Virginia Collins

Done

Ashley  Osborne
Amanda Nicole Klasila Melinda Marie Roybal

Loyola Law School

 Destiny Almogue  Lorraine Hall

 Michaela Goldstein

Christopher Johnson 

 Chelsea Gumaer

 Alisa Lalana

 Leor Hafuta

 Lisa Noveck

 

 Faculty and Staff Membership 

LMU  JESUITS

José Ignacio Badenes, S.J. William Fulco, S.J.
Mark Bandsuch, S.J. Dorian Llywelyn, S.J.
Rev. Gordon Bennett, S.J. Jim McDermott, S.J.
Thomas Buckley, S.J. John Mitchell, S.J.*
Patrick J. Cahalan, S.J. Thomas P. Rausch, S.J.
Robert V. Caro, S.J. Marc E. Reeves, S.J.
Philip Chmielewski, S.J. Randy Roche, S.J.
Allan Deck, S.J. Paul H. Vu, S.J.
Sean Dempsey, S.J. Robert Walsh, S.J.
John Galvan, S.J.  

Bellarmine College of Liberal Arts

Carmen M. Abella

Joseph B. Hellige

Jasper J. Blystone*

Joseph LaBrie

Robert J. Braus*

Sharon Locy*

Katherine Joyce Brown

Ricardo Machon

Patrick J. Cain

James T. Mathieu*

Robbin D. Crabtree

Marie Anne Mayeski*

Matt Dillon

Michael J. OSullivan

Michael R. Foy

Antonia Petro

David French

Alyson H. Ress

Michael Genovese

Tanya S. Salvini

Deena J. Gonzalez

Jeffrey Siker

Donna Gray

Bradley Thomas Smith

John Grever, C.F.M.M.*

Rosenia St. Onge*

Cheryl Taweda Grills

Vandana Thadani

Fernando Guerra

Jospeh S. Tiedemann

James G. Hanink

Brian Treanor

Renee L. Harrangue*

Amy Woodson-Boulton

Daniel Harper

 Kelly M. Younger

College of Business Administration

Dennis W. Draper

Lynne B. Scarboro

Arthur Gross Schaefer

Gary P. Sibeck

George Hess

John T. Wholihan

W. Frederick Kiesner*

Robert D. Winsor

Ralph Quinones

 

College of Communication and Fine Arts

Bryant Keith Alexander

Kimberly Rehrer Petok

Bernadette Bernard

Nina Marie Lozano Reich

Barbara J. Busse

Susan Robinson*

C. Melvin Davdison*

Judith Royer, C.S.J.

Katharine B. Free

Warren C. Sherlock*

Paul Humphreys

Rachel Van Houten

Thomas P. Kelley*

Birute Anne Vileisis*

School of Film and Television

Marilyn Beker

Amy Meredith

Arlene Clendenin*

Susan Scheibler

Steven V. Duncan

Edward Siebert

Daniel Hyslop, M.D.

 

Seaver College of Science and Engineering

S.W. Tina Choe

Martina Ramirez

Jacqueline Dewar

James A. Roe

Karen Margaret Ellis

Paul Rude*

M. Catherine McElwain

Timothy Law Snyder

Michael E. Mulvihill

Raymond J. Toal

John A. Page

 

School of Education

Manny A. Aceves, Jr.

Mary K. McCullough

Elena M. Bove

Gohar Mnatsakanyan

Edith Cabrera

Alessandra N. Molina

Michael Cersosimo

Irene Oliver

Ernesto Colin

Francesca Piumetti

Judith C. Delavigne

Pam Rector

Victoria L. Graf

Kathy Reed

Ja 'Taileasha Jones

Abbie Robinson-Armstrong

Albert Koppes, O.Carm.

Ernest Rose

Chaké H. Kouyoumjian

 Elizabeth Stoddard

Shane P. Martin

 

 

Loyola Law School

Osvep Akopchikyan Rebecca King
Susan Bakkhshian Jessica Levinson
Cameron Alyse Bell Frederick J. Lower, Jr.
David W. Burcham Sheida Ramezan
Diana Cho Janel Roberts
William G. Coskran Dan Schechter
Christopher Hawthorne Frederica Sedgwick
Allen Ides Elizabeth Ann Stegeman
Maureen Johnson Edward St. John
Jennifer Kamita Linda Whitfield
Sean Kennedy  

 

 

 

 

 

 

Almogue, Destiny
Goldstein, Michaela
Gumaer, Chelsea
Hafuta, Leor
Hall, Lorraine
Johnson, Christopher
Lalana, Alisa
Noveck, Lisa